neljapäev, 3. juuli 2014

Heino Sillaste maja Tallinnas

Minul ei tulnud Heino Sillaste maja Tallinnas kaugelt otsida - väidetavalt üks Tallinna tuntumaid büroohooneid asub Vabaduse väljaku nurga peal.

Vaade peafassaadile koos hetkel käimasoleva trammiteeremondiga.

juuli 2014 / Eesti / Tallinn

Selle hoone peamisi tundemärke on vonklev klaasfassaad.Igavavõitu Tatari tänava poolne sein. Loe ka Triin Ojari artiklit, mis toob selle aspekti kriitilise noodina hästi esile.


Pärnu mnt poolne konsoolne osa ja tänavaruumiga hästi flirtiv pingike.Võrdlus kõrvalhoonetega - kohe näha, et ühe teise ajastu ehitis.Kui Kerly leidis Torontos asuvast hoonest huvitavad õhutusaugud, siis mina leidsin müstiliste detailidena sellised metallist pulgakesed. Need on reeperid ehk kõrgusmärgid, et tuvastada aja jooksul hoone vajumist.Graniitseina pealt leidsin ka ühe numbri, mis siiski hoone ehitusdaatumit ei kajasta, vaid ilmselt on see siiski graffity.Hoones asuvad mainekad bürood ja esimesel korrusel ärid, millest üks on meeldivalt koertesõbralik.G-Star Raw pood koos jooksva hurdaga.Sain lõpuks ka ise korralikult pildile.Lisan siia ka ühe ehitusaegse pildi (autor tundmata, sest leidsin selle internetist), mis annab päris hea ettekujutuse olude muutumisest, 90ndatel ikka oli oma hõng - vaata näiteks trammireklaame. 
Samuti avastasin selle pildi põhjal, et ehitajaks oli firma, mida mu isa juhtis. Ilmselt oli see siis põhjuseks, miks Heino meil ükskord külas käis.


1 kommentaar:

Kerly ütles ...

Päris põhjalik postitus ja uurimustöö Sinu poolt. Paljugi põnevat ilmus päevavalgele.

Aitäh.

Lugesin ka Triinu artiklit, päris hea.